logovsechlog

Vydejte se s námi cestou legitimity!

  • Legitimitou se zaštiťuje kdekdo, kdeco a kdejaké způsoby. Někdo termín „legitimní“ zaměňuje s „legální“, jiní si pod ním představují souhlas většiny. Výkladů legitimity je příliš. Naším posláním je dát slovu legitimita konkrétní obsah, pravidla a váhu tak, aby se ve veřejných debatách přestalo používat jako laciný ornament a prázdná fráze. Dlouhodobě monitorujeme (de)legitimizaci zásadních rozhodnutí ve veřejném prostoru. Zjišťujeme, jak to, co je a není legitimní, vnímají lidé, a jak se toto vnímání propisuje do objektivních kritérií morální legitimity. Ve veřejném prostoru se pak snažíme tato kritéria aplikovat. Zjednodušeně řečeno to znamená dohlížet na dělání správných věcí tou správnou cestou. Nehrajeme si přitom na bohy ani nemáme patent na pravdu. V našem posuzování legitimity vycházíme z aktuálních vědeckých poznatků řady oborů na předních českých a zahraničních univerzitách, které se snažíme propojovat.
  • Chcete být spravedliví? Víte, jakou legitimitu máte? A jakou legitimitu má to, co se snažíte prosadit? Chcete svou legitimitu ověřit či posílit? Uvítali byste průvodce procesem legitimizace Vašeho projektu od začátku až do konce? Ocitli jste se ve sporu? Kdo je ve vašem sporu morálním vítězem? Chcete svůj spor řešit mimosoudně? Zhodnotíme vaši pozici, argumenty i prostředky, které používáte. Pomůžeme Vám, jsme legitimizační služba Fakulty sociálních věd.
  • Jsme 100% nezávislí. Máme zkušenosti s posuzováním legitimity v těch největších a nejkontroverznějších projektech v Evropě.
  • Neřešíme, co je legální, řešíme, co je správné a morální. Neřekneme vám, na čí straně je zákon, ale řekneme vám, na čí straně je morálka.
  • Víme, co se při přípravě veřejných projektů a politik sluší a patří. Známe nejlepší světovou praxi.
  • Těžíme z poznatků legitimizační laboratoře Katedry veřejné a sociální politiky FSV 

Více o naší filosofii v eseji (PDF) níže

cs_CZ